Take a fresh look at your lifestyle.

Wspaniałe Niestandardowe Kolory na Studniówkę

Sukienki na bal maturalny najczęściej kojarzą nam się ze stonowaną kolorystyką, ciemną, czasem i błyszczącą. Świat biegnie do przodu i takie restrykcyjne i tradycyjne kanony dzisiaj już nie obowiązują. Z biegiem lat moda mocno się zmieniła. Często młode dziewczyny szukają inspiracji podglądając sukienki na wesele. Długa ciemna, najczęściej czarna kreacja nie jest jedynym słusznym rozwiązaniem na bal maturalny. Pora to zmienić!

Dla odważnych kobiet, z mocnym i wyrazistym charakterem przychodzą na pomoc neonowe kolory. Często można się spotkać z opinią, że taka rzucająca się w oczy paleta barw nie jest mile widziana na imprezach formalnych, czy wysokiej rangi przyjęciach. Jednak mówimy tutaj o studniówce, balu maturalnym, miejscu gdzie będzie najwięcej młodych i odważnych ludzi na swojej – niejednokrotnie – ostatniej imprezie w pełnym gronie znajomych ze szkoły średniej.

Neonowe z oczywistych powodów zaliczamy do mocno wyrazistych. Istnieje zawsze ryzyko, że całościowa stylizacja będzie delikatnie nas postarzać. W takich mocnych kolorach niedoskonała cera jest bardziej widoczna, dlatego należy z rozwagą wybierać poszczególne odcienie neonów.

Najlepszą sytuację mają kobiety o delikatnym, zimowym typie urody. Bez względu na wiek, mocna kolorystyka zwyczajnie im służy. Można dobrać w zasadzie każdy odcień neonowy, jednak najlepiej sprawdza się mocna fuksja i jaskrawa żółć. Wspomniane odcienie są idealne dla takich kobiet i ostatecznie ciężko będzie zepsuć stylizację jeżeli postawimy na takie kolory.

Cieplejszy typ urody dziewczyn, mowa tutaj o wiośnie czy jesieni, nie wygląda dobrze w neonach chłodniejszych, o metalicznym surowym połysku. Taki odcień wprowadza zaburzenie i zupełnie nie pasuje z ich cieplejszą, delikatną urodą. To powoduje, że jedynym odpowiednim wyborem są energetyczne i jaskrawe wersje kolorów. Uroda typu wiosna znakomicie prezentuje się w przesadnej żółci, ale mowa tutaj o słonecznym, cieplejszym odcieniu. Innym pasującym kolorem jest jaskrawa miedź, żywa zieleń, oraz popularny odcień zwany „hot-pink”. Dla jesieni rekomendowany kolor to seledyn, neonowy turkus oraz pomarańcz, ale również pamiętamy, aby był to cieplejszy odcień wspomnianych kolorów.

Kobiety o typie urody lato mają najwięcej problemu z dopasowaniem odpowiedniego neonowego koloru. Z natury ich uroda bardziej lubi się z kolorami lekko przygaszonymi. Dlatego w takim przypadku warto postawić na jasną fuksję, neonowy róż w chłodniejszej wersji, jaskrawą barwę kobaltu, czy mocny ponadczasowy turkus.

Prosty sposób na neonową sukienkę to cieliste, neutralne dodatki. Cała uwaga jest skupiona na sukience i nie należy jej w żadnym przypadku odwracać. Nawet fason butów nie zwraca na siebie uwagi, więc warto postawić na klasykę – szpilki. Torebka powinna znaleźć swoje miejsce w dłoni. W takiej stylizacji najczęściej rezygnuje się z dodatków w postaci biżuterii. Jeżeli jednak nam na niej zależy, to pamiętajmy, aby była delikatna i skromna. Sprytnym rozwiązaniem jest dobór ozdób w kolorze zbliżonym no barwy sukienki, np. jaśniejsze delikatne korale, lub rozjaśniony delikatny pasek. Szukając odpowiednich dodatków warto sprawdzić bogatą ofertę JJ’s House.

Alternatywą dla cielistego koloru (beżu) jest biel, która może stanowić idealną bazę pod neonową kreację. To dobre rozwiązanie szczególnie dla ciemnych szatynek i brunetek. Dla nich kontrastowe stylizacje są bardzo pożądane i doskonale komponują się z ich typem urody. Biel bezpośrednio kojarzona jest z elegancją, dlatego doskonale podkreśli szlachetność neonowej sukienki. Dobierając umiejętnie do tego szczyptę czerni uzyskujemy perfekcyjny strój na wieczorne wyjście. Pamiętajmy, że biel musi zachować podobną tonację co neon – chłodniejsze odcienie lubią się z czystą lodową bielą, natomiast do cieplejszej barwy neonów lepiej pasować będzie „złamana biel”, np. odcień kości słoniowej.

Comments are closed.